Dzień dobry!

Klub Rewolucji Zdrowia

Dziękuję, że jesteś z nami!

Subskrypcja: Bezpłatna

Kolagen - dlaczego tak ważny dla naszego zdrowia

Kolagen jako białko to jeden z najważniejszych budulców naszego ciała. Niektóre narządy, jak np. oko są zbudowane w 90% z kolagenu, a serce w 40%. Człowiek od 24 roku życia rokrocznie traci 1% kolagenu ze swojego ciała, co obajwia się nie tylko efektem zewnętrznym w postaci starzenia się, ale także może prowadzić do problemów zdrowotnych. Zasada jest taka, że jeśli organizm potrzebuje w kluczowych narządach kolagenu to będzie go zabierał z innych części ciała. Więc pierwsze jego braki można np. zaobserwować przy okazji strzelających lub obolałych stawów.

 

Kolagen można sobie dostarczać np. pod postacią wywarów, Kasia opowiadała historię swojej babci, która miała złamaną kość podudzia, której gotowała specjalną zupkę, dzięki której udało się doprowadzić do zrośnięcia się tego skomplikowanego złamania.

Zupka babci Kasi :-)


6-8h gotujemy gicz cielęcą, tak jak mięso na rosół, z ulubionymi przyprawami. Można dodać ziele, liść laurowy, czosnek, grzybka, goździk, lubczyk - co kto lubi :) Pod koniec dodać warzywa również wg upodobania - sprawdzi się marchewka, pietruszka, seler naciowy, korzeniowy, por, cebula, kapusta, natka pietruszki, koperek zielony. Po 6-8h sam wywar dzielimy na porcje i popijamy codziennie. Taki sam wywar możemy przygotować z np. jesiotra lub innej ryby dobrej jakości.

Jak wygląda suplementacja?

 

Po pierwsze należy mieć na uwadze systematyczność i fakt, że "naprawienie" braków w organiźmie potrwa kilka miesięcy. W pierwszej kolejności kolagenem muszą wysycić się te organy, którym go brakowało, np. serce, mózg. Dopiero później kolagen zacznie docierać do "mniej ważnych" z punktu widzenia życia części ciała - jak stawy. 

 

Razem z Kasią omówiliśmy 2 produkty, które warto stosować. Jak to co dobre niestety nie jest najtańsze i nie inaczej jest w tym wypadku, ale tak jak w przypadku oleju kokosowego marki Wyszyńscy robi to absolutną różnicę.

 

A więc sama suplementacja kolagenowa może/powinna być stosowana na zewnątrz oraz wewnętrznie. Razem z dużą ilością wody, witaminą C lub np. pomocna będzie acerolasiarką MSM, oraz krzemem.

 

Odwołaliśmy się także do słów prof. Siergieja Batieczko, który podkreśla, że w przypadku kolagenu stosowanego zewnętrznie jego wchłanialność można poprawić stosując probiominerał PBM, i to jak podkreślał aż 5-krotnie (Kasia wspominała o 10 razach, aczkolwiek tej informacji nie mogłem zweryfikować). Przyjmijmy więc, że tylko 5-krotnie. 

 

Po kąpieli na mokre ciało można właśnie opcjonalnie wsmarować PBM rozrobiony z wodą (w postaci mazi), a następnie wklepać sobie na ciało kolagen. Czekamy aż wyschnie. Jeszcze jak się lepi to znaczy, ze się nie wchłonął. Dopiero gdy skóra jest gładka to znaczy, że kolagen się wchłonął. Następny etap to budowanie tzw. hydrolipidowego płaszcza, który możemy uzyskać np. poprzez posmarowanie ciała dobrym olejem kokosowym.


Rozmawialiśmy bardzo krótko także o Vege kolagenie, omówimy go jednak szerzej podczas nastepnego spotkania. Podsyłam jednak link, gdyby ktoś był zainteresowany bliższymi informacjami. Naturalnie wspominaliśmy też probiominerał PBM. Przypominam, że mnóstwo informacji o probiominerale można zasięgnąć z tego cyklu wiedzy: http://probiomineral.pl

Produkty, o których wspominaliśmy:

Kolagen Naturalny Graphite

Ten kolagen służy do stosowania zewnętrznego, można nim smarować całe ciało, nie uczula i nie podrażnia. Należy pamiętać, by przechowywać go relatywnie niskich temperaturach, Kasia wspominała o przedziale 6 do 27 stopni. Wyznaje też zasadę, że na ciało nie należy nakładać niczego czego nie można by zjeść, więc tak właśnie jest w przypadku tego kolagenu :-)

Kolagen Colvita

To połączenie kolegenu z algami i witaminą E. To jest suplement do stosowania wewnętrznego w postaci kapsułek. W opakowaniu jest ich 60. Oficlanie stosuje się 2 tabletki dziennie, choć w przypadku sporych niedoborów dawkę tę można okresowo zwiększać.

Rabat 10% w sklepie dla klientów z subskrypcją Mam Wszystko w Klubie Rewolucji Zdrowia


Skorzystaj z subskrypcji MAM WSZYSTKO, by nie tylko dołączyć do szkoleń, książek, eBooków, Środowych spotkań SPA i mnóstwa innych cennych materiałów wideo, ale także dostać stały rabat do sklepu Polaku, lecz się sam! na 10% na cały asortyment. Cena pakietu Mam Wszystko wynosi 39zł miesięcznie (lub jeszcze taniej przy płatności rocznej).


Więc robiąc zakupy z rabatem pakiet Klubu Rewolucji Zdrowia masz... praktycznie za darmo....


Rewolucja Zdrowia 2020